Slabikář návštěvníků památek

Věkové určení:
12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia

1 až 2 hodiny, přesný termín dle dohody

Expozice je věnována jedinečným architektonickým památkám, které dnešní Praha zdědila po předcích. Některé se zachovaly dodnes, jiné byly přestavěny nebo zbořeny a poznáváme je již jen z fragmentů, to však nemění nic na významu, které měly pro dějiny architektury. V této expozici jsou prezentovány modely půdorysů a trojrozměrné modely celých staveb, jedná se o modely kostelů, které dosud existují nebo v minulosti existovaly. Tyto modely doplňuje ideální model gotické katedrály.

Výstava je vhodná i pro doplnění školní výuky dějepisu a výtvarné výchovy.

Expozice je zcela přístupná lidem se zrakovým postižením.

Informace pro pedagogy

Program vede: Mgr. Jana Bělová, Ph.D.
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor zdarma, pro držitele průkazu ZTP, ZTP+P vstup volný.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte předem na e-mailové adrese vachkova@muzeumprahy.cz nebo na telefonním čísle +420 221 709 677. Děkujeme.

Pracovní listy, metodická podpora a evaluační dotazníky>