Praha v pravěku

5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ
12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

5 – 11 let MŠ, 1. stupeň ZŠ, (zejména 3. – 5. třída)
Program seznámí žáky se základními informacemi o pravěku. V rozhovoru nad exponáty lektor nabídne také haptické ukázky pravěkých předmětů.
Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět – Lidé a čas.

12 – 15 let, 2. stupeň ZŠ, nižší gymnázia
Program představí žákům hlavní období dějin pravěku a převažující styly života člověka. Žáci vedou dialog s lektorem, pracují s haptickými ukázkami pravěkých předmětů a s pracovním listem.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost – Počátky lidské společnosti; Nejstarší civilizace, kořeny evropské kultury. Zasahuje i do oblastí Člověk a svět práce, Umění a kultura

od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia
Program seznámí žáky s počátky archeologie Prahy, periodizací pravěku a převažujícím způsobem života v jednotlivých obdobích s přihlédnutím k archeologickým nálezům. Žáci pracují s haptickými ukázkami a pracovními listy, pokoušejí se interpretovat archeologické prameny.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Člověk a svět práce, Umění a kultura

Informace pro pedagogy

Program vede: Mgr.  Luboš Kubíček, e-mail: kubicek@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek