Mezinárodní den muzeí

Hlavní budova muzea, Podskalská celnice na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice, Novomlýnská vodárenská věž

18. 5. 2019

V rámci Mezinárodní dne muzeí bude 18. května 2019 zdarma otevřena hlavní budova na Florenci, Podskalská celnice na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice a Novomlýnská vodárenská věž.

Téma Mezinárodního dne muzeí koresponduje s tématem Generální konference ICOM v Kyotu: Muzea jako centra kultur. Budoucnost tradice. Muzea vytvářejí a spravují rozsáhlé sbírkové fondy a jejich úkolem je uložené předměty zkoumat a zprostředkovávat veřejnosti. Hledání nových cest interpretace uchovávaného kulturního dědictví je hlavním úkolem muzeí. Pro naši současnost a budoucnost najdeme v minulosti mnoho inspirativních příkladů hodných následování, stejně jako mement, kterých bychom se měli vyvarovat.

(------LINKA------)

Informace pro návštěvníky