Mezinárodní den koláže

Hlavní budova muzea

12. 5. 2019 – 12. 6. 2019

V rámci druhého ročníku Mezinárodního dne koláže, který se koná 12. května 2019, připravilo Muzeum hlavního města Prahy výstavu a kreativní workshopy.

Výstava předních českých umělců se uskuteční od 12. května do 12. června v přednáškovém sále v hlavní budově muzea na Florenci. Další díla stejných tvůrců budou zároveň vystavena v kavárně BAR /ÁK, která je partnerem projektu.

Kromě toho budou mít zájemci možnost vytvořit si vlastní koláž v rámci celodenních kreativních workshopů. Účastníci workshopů 12. května a 1. června budou mít k dispozici mnoho materiálu pro vytvoření své koláže. Budou při tom mít možnost vyzkoušet si práci s prvotřídním švédským knižním papírem MUNKEN, který byl speciálně pro workshop zaslán přímo ze Švédska. Vytvořené koláže si mohou návštěvníci označit památečním razítkem a odnést s sebou.

Výstavou a workshopem vás provede lektorka muzea Jitka Kopejtková. Oba workshopy se uskuteční od 9:00 do 18:00 hod.. V jejich průběhu budou mít návštěvníci zároveň možnost promluvit si s iniciátory akce a také si prolistovat publikace věnované koláži. K dispozici bude i prodejní pult s různými produkty od triček po sešity a bloky s motivem koláže.

Mezinárodní den koláže vychází z aktivity amerického časopisu Kolaj magazine, který přišel s nápadem uspořádat každým rokem svátek koláže.

(------LINKA------)

Informace pro návštěvníky
Celodenní programy jsou otevřeny pro širokou veřejnost a vstup na akce je v rámci vstupného do muzea.