Letní vycházky

Hlavní budova muzea, Pražské věže

10. 7. 2018 – 28. 8. 2018

• 10. 7. v 17 hodin

Prašná brána a její nejbližší okolí
Návštěva Prašné brány, její význam v opevnění města, reprezentační funkce. Procházka nejbližším okolím – místo kostela sv. Vojtěcha, předchůdce dnešního divadla Hybernia, místo arcibiskupského semináře.
Sraz před vstupem do Prašné brány

• 24. 7. v 16 hodin

Petrská čtvrť
Prohlédneme si Novomlýnskou věž včetně expozice, povíme si o  kašnách na Starém Městě, které v minulosti bývaly zásobovány vodou z této věže, vycházku zakončíme u vodárenské věže Šítkovské.
Sraz před vchodem do Muzea hlavního města Prahy

• 28. 8. v 17 hodin

Od Klementina ke Staroměstské mostecké věži – procházka po místech studentských bouří 1848
Důležitou součástí procházky bude využití digitálního programu „Revoluční Praha 1848“ v tabletech, který pomůže účastníkům procházky přiblížit podobu Prahy v revolučním roce a seznámí je s významnými grafikami z let 1848 ze sbírek MMP. Procházka bude směřována do okolí Klementina (povstaleckého centrum studentů) a Celetné ulice jako místa počátku bojů.
Sraz před vstupem do Prašné brány

(------LINKA------)

Informace pro návštěvníky