Konzervovaná minulost

12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

4. a 5. tř. (10-11 let)
Žáci se seznámí s cestou předmětu v rukách restaurátora-konzervátora od jeho přijetí až po konečné uložení nebo prezentaci. Pracují s autentickým sbírkovým předmětem a poznávají některé restaurátorské a konzervátorské postupy. Žáci pracují ve skupinách, součástí programu je pracovní list.
Vzdělávací oblasti: Člověk a příroda, Umění a kultura, Člověk a společnost, Člověk a svět práce.

6. - 9. třída, nižší gymnázia (12-15 let)
Žáci se seznámí s cestou předmětu v rukách restaurátora-konzervátora od jeho přijetí až po konečné uložení nebo prezentaci. Učí se rozpoznávat hodnoty skutečného sbírkového předmětu. Ve skupinách se zaměří na vybrané konzervátorské a restaurátorské postupy a v závěru zařadí zkoumaný předmět do sbírkového fondu. Využívají pracovní list.

SŠ, vyšší gymnázia (15-19 let)
Žáci se seznámí s cestou předmětu v rukách restaurátora-konzervátora od jeho přijetí až po konečné uložení nebo prezentaci. Analyzují konzervátorské a restaurátorské postupy na autentickém sbírkovém předmětu. Ve skupinách podrobněji poznávají současné metody práce konzervátorů a restaurátorů, seznámí se s etikou restaurování a konzervování v muzeu.

(------LINKA------)

Informace pro pedagogy

Program vede: Bc. Markéta Gausová Zőrnerová, email: gausova@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč na žáka, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 žáků). Během programu je možné fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému

Rezervační systém Obrázek