Holešovice-Bubny / v objetí Vltavy

Hlavní budova muzea

26. 11. 2014 – 19. 4. 2015

Na podzim 2014 se v Muzeu hl. m. Prahy otevřela výstava „Holešovice“, která navázala na cyklus předešlých výstav o pražských historických předměstích. Prostřednictvím starých fotografií, pohlednic a dalších materiálů z veřejných i soukromých sbírek představuje život Holešovic od 2. poloviny 19. století do 80. let století 20.

Návštěvník se může projít dávno zmizelými ulicemi (například oblastí starých Zátor) a seznámí se s historií holešovického průmyslu, železniční a lodní dopravy, se všedním životem zdejších obyvatel i s jejich lidovou zábavou a kulturním životem. Opomenut není ani sport, ať už se jedná o bohatou historii stadionů na Letné nebo o Zimní stadion na Štvanici, který několikrát hostil mistrovství světa v ledním hokeji.

Pozornost je věnována také dění na Výstavišti, počínaje Jubilejní výstavou z r. 1891 až po kdysi slavné Pražské vzorkové veletrhy, jejichž připomínkou je dodnes Veletržní palác. K výstavě vyšla publikace, která si klade za cíl být obrazovým historickým průvodcem po dějinách Holešovic.

Fotogalerie z výstavy

Fotogalerie z vernisáže