Český filmový plakát 1931-1948

Název: Český filmový plakát 1931-1948

Autor: Jindřich Čeladín

Vydalo: Muzeum hlavního města Prahy, 2017

Doprovodná publikace k výstavě.

(------LINKA------)

Anotace: V tomto katalogu naleznete ucelený výběr z více než 300 filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy. Čtenář se na stránkách publikace seznámí s klasickou formou filmového plakátu, tzv. nudle, která se masově rozšířila po vzniku zvukového filmu na počátku třicátých let 20. století. Jejich popularitě také pomohla rychle se rozšiřující technologie levného ofsetového tisku. Charakteristickým rysem plakátů byla skládanka z několika obrazů či postav, doplňovaná velkými plochami výrazných barev. Tyto dobové filmové plakáty, které tehdejší odborná veřejnost nepřijala po umělecké stránce, byly především skvělými reklamními produkty. Jejich kouzlo a jistou naivitu obdivujeme teprve v dnešní době.

Odkaz na eshop.