Zimní radovánky

7. 11. 2017 – 31. 12. 2017

od 10:00

7. listopadu
Vánoce z celého světa – literární workshop a beseda se spisovatelkou Karolínou Medkovou

15. listopadu
Zimní pohádkové tvoření – výtvarný workshop pro děti s českou ilustrátorkou Sylvou Francovou

21. listopadu
Rozprávky jsou pohádky – dvojjazyčné loutkové představení pro nejmenší děti. Dva živí herci zavedou děti do pohádkové (rozprávkové) krajiny, kde se setkají s princeznou, králem, zvířátky i loupežníky a přitom poznají, že čeština i slovenština jsou si navzájem blízké jazyky.

28. listopadu
Čítanie a čtení – z knihy M. Černíka České Vánoce Josefa Lady. V originálu i ve slovenském překladu Ľ. Feldeka čtou čeští a slovenští herci.

5.prosince
Barevné Vánoce – experimenty s barvami a jejich zkoumání. Workshop s výtvarnicí a pedagožkou Alicí Pokornou, kde si děti namalují vlastní obraz.

13. prosinece
Vánoční zvyky a tradice v Čechách a na Slovensku – přednáška etnografky PhDr. H. Noskové z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, spojená s ukázkami lidové slovesnosti.

(------LINKA------)

Informace pro pedagogy

Za program zodpovídá Mgr. Milena Suská, objednávejte na emailu suska@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 dětí). Během programu je možné fotografovat.