Pražské hravé Velikonoce

Hlavní budova muzea

8. 4. 2017 – 18. 4. 2017

Jako každý rok, i letos jsme pro vás připravili kompletní velikonoční program.

Velikonoční výstava v přednáškovém sále hlavní budovy muzea, na níž se podílejí i studenti z pražských středních škol a učilišť, představuje velikonoční svátky tak, jak je slaví křesťané a jak se slavily v minulosti i v Praze.

Součástí projektu je SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ KRASLICI pro školy i veřejnost. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 7. 4. 2017 v 15.00 v přednáškovém sále MMP.

V rámci doprovodných programů si návštěvníci mohou vyzkoušet zdobení kraslic různými technikami pod dohledem zkušených maléreček, společně s lektory si upletou pomlázku z osmi prutů vrby či vyrobí píšťalku. Vlastnoručně zhotovený výrobek si každý odnese domů.

Doprovodné programy k výstavě pro školy: (na tyto programy se prosím objednávejte na tel. 224815850; 724518255, suska@muzeumprahy.cz)
5.4. – Zdobení velikonočních perníčků
6.4. – Zdobení kraslic drátováním

Doprovodné programy k výstavě pro veřejnost (bez objednávek)