Pražské biografy. Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů

Hlavní budova muzea

dle rezervačního systému >>

Věkové určení:
12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia

60 minut

Komentovaná prohlídka výstavy Pražské biografy představí dějiny pražských kin v kontextu jednotlivých historických období a s přihlédnutím k dějinám české kinematografie. Mladí návštěvníci mohou také během lektorova výkladu a samostatné práce rozvíjet své znalosti moderní kultury a umění.
K prohlídce je připraven průvodní list s úkoly, které žákům pomohou zorientovat se na výstavě a propojit s ní jednotlivé etapy našich novodobých dějin. Jako bonus zde studenti najdou i stručné informace o českých filmových dílech z počátků české kinematografie, které se promítají v příslušné části výstavy.
Program může vhodně propojit učební látku předmětů jako je dějepis, český jazyk a literatura, výtvarná výchova či základy společenských věd.

Informace pro pedagogy

Program je možné po předchozí domluvě s lektorem upravit. Požadavky však prosím specifikujte do poznámky v rezervačním formuláři.

Program připravil a vede: Mgr. Luboš Kubíček, e-mail: kubicek@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek