Břevnov – ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled

Název: Břevnov  ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled

Autor:Jana Bělová, Renáta Kalašová

Vydalo: Muzeum hlavního města Prahy, 2016

Doprovodná publikace k výstavě.

(------LINKA------)

Anotace: Kniha vychází jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy, která je pokračováním výstavního cyklu Muzea hlavního města Prahy o pražských historických předměstích. Prostřednictvím dobových fotografií, pohlednic, tisků a dalších materiálů zachycuje dějiny místa do poloviny 20. století, s vybranými tematickými přesahy až do 80. let 20. století. Čtenář se formou pomyslné vycházky po zákoutích starého Břevnova seznámí s podobou této významné lokality, rozkládající se na území a v blízkosti nejstaršího mužského benediktinského kláštera v Čechách.  Zavítá na místa dávno zaniklá (jako např. Břevnovská náves a okolí) a seznámí se nejen s bohatým spolkovým a kulturním životem místních obyvatel, ale rovněž s typickými břevnovskými živnostmi či hospůdkami.

Eshop:
Publikaci lze koupit v našeho eshopu.