Mezinárodní den archeologie

Mimo objekty muzea, Univerzita Karlova, Celetná 20, Praha 1

17. 10. 2015

10-16 hod.

Zveme Vás na Mezinárodní den archeologie. Přijďte i Vy oslavit svátek nejdobrodružnější vědy!

V sobotu 17. října oslaví česká archeologie již podruhé svůj svátek. Do programu oslav se zapojí i Muzeum hlavního města Prahy.

Archeologové Muzea hlavního města Prahy se budou podílet na programu v prostorách Univerzity Karlovy v Celetné 20 (Praha 1), v němž jako loni spojí své síly všechny pražská archeologická pracoviště.

Od 10,00 do 16,00 si tu návštěvníci budou moci vyzkoušet práci archeologů i antropologů v terénu, dozvědět se novinky ze světa české archeologie a zjistit, jak lidé na našem území dříve žili. Program, který v loňském roce navštívilo přes 3000 návštěvníků, je zaměřen na všechny věkové kategorie.

V  budově Muzea hlavního města Prahy na Florenci bude možné navštívit právě probíhající archeologickou výstavu „Hroby barbarů – svět živých a mrtvých doby stěhování národů“ i další výstavy a expozice za snížené vstupné 60,- Kč pro dospělé a zadarmo pro děti a studenty do 26 let. Ve 14,00 se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy „Hroby barbarů“.

Více informací najdete na denarcheologie.cz