Workshop koláže

Hlavní budova muzea, přednáškový sál

od 1. 1. 2017

od 10:00–12:00 a od 14:00–16:00

Přijďte si vyrobit svou vlastní koláž pod vedením fotografky a designérky Jitky Kopejtkové. Veškerý materiál k výrobě je k dispozici na místě.

7. 4. 2018 – "Od vnitřní introspekce k surrealismu a minimalistickému cítění." Workshop s Michalem Štochlem
Michal Štochl je dalším z hostů, kteří zasvěcují účastníky workshopu do tajů klasické koláže. Sám před deseti lety začal po malých krůčcích vytvářet obrazy vycházející ze surrealistických vizí, abstraktního expresionismu a minimalismu. Koláž je pro něj "poselství, deník, zapsaná zpráva skrze symbol a kompozici přenesená do konkrétní podoby." Ve své přednášce představí, jak se seznámil s koláží a její tvorbou, s procesem vývoje rukopisu a s tím spojená úskalí, bádáním na poli výtvarného umění, vlivu islandské krajiny a jistě zazní i nějaký ten zajímavý příběh, který jeho život provází společně s jeho tvorbou.
Témata přednášky
Počátek kreativity – proces bez myšlenky
Hledání symbolu – fáze vnitřního divadla
Rozbití – ztráta pevných prvků v tvorbě
Intuice – hledání tajných šifer
Minimalismus – dotek kompozice
Nový počátek – hledání nových obsahů
Facebook událost >

12. 5. 2018 – Mezinárodní den koláže

23. 6. 2018

Informace pro návštěvníky

Workshopy probíhají během dne dvakrát, vždy od 10:00 a od 14:00, a trvají zhruba dvě hodiny.
Cena:
250 Kč, včetně vstupného do celého muzea

Na program je nutné se objednat předem na e-mailové adrese suska@muzeumprahy.cz nebo na telefonním čísle +420 224 815 850 nebo +420 724 518 255. Děkujeme.