11 světů Současná česká ilustrace pro děti

11 světů  Současná česká ilustrace pro děti

Hlavní budova muzea

28. 11. 2012 – 24. 2. 2013

Výstava představila formou jedenácti „hnízd“ jedenáct současných českých autorů ilustrací pro děti. Výběr byl veden s důrazem na výrazovou specifiku autorů a jejich přesahy k dalším technikám a médiím, tedy od klasické kresby nebo malby třeba k textilnímu výtvarnictví nebo komiksu.

Šlo vesměs o tvůrce mladší a střední generace, kteří mají za sebou řadu úspěšných knižních realizací i dalších uměleckých projektů. Výstava měla interaktivní podobu, jejím cílem bylo vtáhnout děti přímo doprostřed tvůrčího procesu ilustrace, dát jim šanci bavit se stejně kreativně jako sami autoři.

Projekt doprovázela série tzv. tvůrčích dílen postupně s každým z „jedenáctky“ zastoupených ilustrátorů.

Spolupořadatelem výstavy byla Terra cultura, o.p.s., zastoupená Lenkou Vosičkovou a Veronikou Hudečkovou.

Vystavující:

David Böhm