Domů > Expozice > Müllerova vila

dle rezervačního systému >>

Otevřeno:
úterý, čtvrtek, sobota, neděle
začátky prohlídek 9, 11, 13, 15, 17 hod.

Návštěva je možná pouze po předchozí rezervaci.

Stálá expozice Müllerovy vily představuje luxusní obydlí připomínající prvorepublikový životní styl rodiny, která právem patřila do pražské vyšší společnosti. Interiéry, které ze značné části navrhl sám Adolf Loos, překvapí svou důmyslností jak v ohledech využití prostoru, tak volbou materiálů a rozmanité barevnosti. Veškeré zařízení vyniká svým kvalitním provedením. Adolf Loos vždy spolupracoval jen s těmi nejlepšími výrobci, na něž kladl vysoké nároky. Spojení přepychu s jednoduchostí a funkčností potvrzuje Müllerovu vilu v roli jedinečného díla moderní architektury a designu.

Obnova interiérů do své původní podoby proběhla současně s restaurováním vily mezi léty 1997–2000. Fotografie a další informace z její historie naleznete zde >

Prohlídka Müllerovy vily

Vila je otevřena veřejnosti v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Prohlídka je možná pouze po předchozí rezervaci, vždy s lektorským výkladem v českém a anglickém jazyce. Vzhledem k velkému zájmu doporučujeme všem návštěvníkům rezervaci prohlídky minimálně 3 týdny předem. V případě zájmu o prohlídku Müllerovy i Rothmayerovy vily využijte cenově zvýhodněnou společnou vstupenku do obou objektů.

V jedné prohlídkové skupině je z kapacitních a bezpečnostních důvodů max. 7 osob.
Skupinové rezervace nad 7 osob budou řešeny individuálně, stejně jako prohlídky v jiných jazycích, než je čeština a angličtina. V průběhu jednoho dne může Müllerovu vilu navštívit max. 40 osob.

Upozornění pro návštěvníky

>  vstup do objektu je umožněn 10 minut před začátkem prohlídky
>  na prohlídku je třeba přijít nejpozději 5 minut před jejím začátkem
>  v objektu není dovoleno fotografovat ani pořizovat jiné audiovizuální záznamy
>  před prohlídkou vily je nutné odložit tašky i kabelky v uzamykatelné šatně
>  do objektu není povolen vstup psů
>  objekt nemá bezbariérový přístup
>  vzhledem k prostorovému uspořádání interiéru, velkému množství schodů a zákazu sedání na nábytek upozorňujeme

návštěvníky na fyzickou náročnost prohlídky.

Rezervace prohlídky

Na prohlídku se rezervujte pomocí rezervačního formuláře níže, případně telefonicky v kanceláři vily v út, čt, so, ne od 10 do 16 hod. na tel. čísle: + 420 224 312 012.

Vaše rezervace je platná až po zpětném potvrzení z Müllerovy vily. Toto potvrzení odesílá pokladna vily na zadaný kontaktní e-mail pouze v návštěvních dnech (út, čt, so, ne).

V případě, že se ve Vámi vybraný den nezobrazuje v rezervačním kalendáři žádný čas prohlídek, je celý den již obsazený.

Rezervační systém Obrázek