Müllerova vila

dle rezervačního systému >>

Otevřeno:
úterý, čtvrtek, sobota, neděle
začátky prohlídek v 10, 12, 14, 16 hod.

Návštěva je možná pouze po předchozí rezervaci.

Stálá expozice Müllerovy vily představuje luxusní obydlí připomínající prvorepublikový životní styl rodiny, která právem patřila do pražské vyšší společnosti. Interiéry, které ze značné části navrhl sám Adolf Loos, překvapí svou důmyslností jak v ohledech využití prostoru, tak volbou materiálů a rozmanité barevnosti. Veškeré zařízení vyniká svým kvalitním provedením. Adolf Loos vždy spolupracoval jen s těmi nejlepšími výrobci, na něž kladl vysoké nároky. Spojení přepychu s jednoduchostí a funkčností potvrzuje Müllerovu vilu v roli jedinečného díla moderní architektury a designu.

Obnova interiérů do své původní podoby proběhla současně s restaurováním vily mezi léty 1997–2000. Fotografie a další informace z její historie naleznete zde >

Prohlídka Müllerovy vily

• vila je otevřena veřejnosti v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli
  • prohlídka je možná po předchozí rezervaci, s lektorským výkladem v českém a anglickém jazyce, prohlídky v jiných jazycích jsou řešeny individuálně
  • v jedné prohlídkové skupině je max. 7 osob, rezervace nad 7 osob jsou řešeny individuálně
  • nabízíme zakoupení dárkové vstupenky a cenově zvýhodněné společné vstupenky do Müllerovy a Rothmayerovy vily

Upozornění pro návštěvníky

• od 17. 10. je pokladna Müllerovy vily umístěna v galerii Studijního a dokumentačního centra Norbertov. Více informací ZDE.
  • lístky je třeba zakoupit v pokladně nejpozději 10 minut před začátkem prohlídky
  • prohlídky začínají přesně v celou hodinu. Po začátku prohlídky nebude umožněn vstup do objektu
  • v objektu není dovoleno fotografovat ani pořizovat jiné audiovizuální záznamy
  • před prohlídkou vily je nutné odložit tašky i kabelky v uzamykatelné šatně